Bahtiyar Ebru Evi

HAKKIMIZDA

 

Ankara’nın ülkemizin başkenti olmasının yanında Anadolu’nun sosyal ve kültürel bir merkezi olduğu da herkesçe bilinmektir.Bilhassa sanatsal anlamda doğu-batı ekseninde Orta Anadolu’nun çevresine açılan bir kapı,bir köprü konumunda olan Ankara her bakımdan daha yüksek bir sanatsal seviyeyi üstlenmek ve korumak durumunda olmuştur.Gerek devlet gerekse özel teşebbüs marifetiyle özendirilip desteklenen sanat çalışmaları sayesinde bugün şehrin sanatsal vizyonu daha iyi bir noktaya ermiştir.

Son yıllarda sanat alanında yapılan kapsamlı çalışmaların daha da yaygınlaştırılıp özendirilmesi düşüncesinden hareketle 2006 yılında Bahtiyar HIRA tarafından kurulan Bahtiyar Ebru Evi’de Ankara’nın önemli sanat merkezlerinden biri olmak yolunda  hızla ilerlemektedir. Ebru sanatının geleneğine uygun asli unsurlarını muhafaza edecek şekilde icra edildiği atölyesiyle,zengin malzeme ve kütüphanesi,tasarım çalışmalarına ve yeniliklere önem veren usta,danışman ve asistanlar kadrosuyla Bahtiyar Ebru Evi meraklı gençleri ve sanat severleri Ankara’da ebru ile buluşturmaktadır.

Sosyal sorumluluk projelerinde de üzerine düşeni yapmaktan geri durmayan atölye,2008 yılında SERÇEV serebral palsili (Beyin Felçli Çocuklar Derneği) yararına,2009 yılında İHH ile birlikte Gazze’li Müslümanlar için destek sergileri düzenlemiştir.

Gelenekli sanatların diğer dallarında da araştırma ve uygulama çalışmalarının yapıldığı merkez seviyeli,hoşgörülü,gelenekli sanatların ruhuna uygun işlerin yapılması konusundaki gayretini tüm ekibiyle sürdürme çabasındadır.

 Hakkımızda