Bahtiyar Ebru Evi
 Gülsüm Pala
   
1982 Ankara doğumlu olan Gülsüm Pala, Cumhuriyet Üniversitesi
Sosyoloji Bölümü mezunudur. Eğitim sektöründe kısa bir süre çalışan Pala, annesinin de ebru sanatçısı olması nedeni ile sanat içerisinde yoğrulup kendi yolunu da sanattan yana çizmiştir.

2008-2016 yılları arasında Ankara başta olmak üzere Konya,İstanbul, Yalova, Isparta, Antalya, Gaziantep ve Türkiye’nin daha birçok yerinde ebrÛ ve kat’ı sergilerine katılmıştır. 2011 yılının Ekim ayında ilk kişisel sergisini açarak hocası Bahtiyar Hıra’dan ebrÛ ve kat’ı alanında icazet alan sanatçı 2015 yılında ikinci kişisel sergisini açmıştır.

Gülsüm Pala, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği “Su Medeniyeti” adlı yarışmada katıldığı eseri ile başarı ödülü kazanmıştır. Gelenekten Geleceğe Türkiye Buluşmaları-II İslam Sanatları Sergisi’nde eseri sergilenmeye hak kazanan Pala, Kültür Bakanlığı’nın sanatçılara verdiği sanatçı tanıtım kartına sahiptir.

2012 yılında, Tiflis’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ebru dersleri veren sanatçı, Batum Devlet Üniversitesi’nde ebru sergisi açıp Türk kültürünün tanıtım çalışmalarına katılmıştır.Sanat çalışmalarına farklı alanlarda da devam eden Gülsüm Pala, Arzu Tozlu’dan tezhip dersleri almıştır. 2016 yılından itibaren de Ayfer Çimen Balaban’dan tezhip ve minyatür dersleri almaya devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk annesi olan Gülsüm Pala, Bahtiyar Ebru Evi’nde ebru ve kat’ı dersleri vermeye devam etmektedir.
 Gülsüm Pala